| Avtor:

Prehodni pokal »Fuks grabe« članom PGD Strukovci

KOROVCI – Prostovoljno gasilsko društvo Korovci je v soboto, 13. junija, organiziralo 19. nočno gasilsko tekmovanje za Pokal »Fuks grabe«. Prehodni pokal so osvojile člani PGD Strukovci. Pri članicah pa so prvo mesto osvojile članice PGD Bodonci.

Korovci (7)Tekmovalo je 24 ekip, in sicer osem ekip članic in 16 ekip članov. Člani in članice so se pomerili v vaji z motorno brizgalno. Desetine so tekmovale po skupinah. Višje uvrščene desetine so se uvrstile naprej v nadaljnje tekmovanje, kjer pa se je tekmovalo po sistemu na izpadanje. Tako se je nadaljnje tekmovanje opravljalo po sistemu »Kuppelcup« – tekmovanje ekip le do pripetja sesalnega voda na motorno brizgalno.

Najboljše moške in ženske ekipe so prejele denarne nagrade in pokale. Prehodni pokal pa je pripadel ekipi z najboljšim rezultatom.  Letos so prehodni pokal osvojili člani PGD Strukovci.