| Avtor:

16. tradicionalno nočno gasilsko tekmovanje v Korovcih

Prostovoljno gasilsko društvo Korovci je v soboto, 16. junija, že šestnajsto leto zapored organiziralo nočno gasilsko tekmovanje za Pokal Fuks grabe. Ob gasilskem nočnem tekmovanju pa so prav tako slavili 110. obletnico ustanovitve PGD Korovci.

Ob 110. obletnici društva je popoldan potekala proslava. Bila je tudi gasilska parada, kratki uradni in kulturni del. Ob 18.30 pa je bila za najmlajše otroška animacija z risanim junakom Nodijem, nato pa še program skečev Mr. Macho in Mr. Mejki.

Na nočnem gasilskem tekmovanju so vse ekipe najprej izvedle vajo z motorno brizgalno, nato pa so se ekipe, ki so se uvrstile v nadaljnji krog tekmovanja, pomerile samo še v  vaji spajanja sesalnega voda. Pri članicah so prvo mesto zasedle članice PGD Sveti Jurij, drugo in tretje pa PGD Bodonci. V kategoriji članov je prvo mesto pripadlo članom iz PGD Motovilci, drugo mesto so zasedli PGD Žetale in tretje mesto PGD Dolnji Slaveči.

Za zabavo do jutranjih ur so poskrbeli Rock Partyzani in skupina Blue Planet.